Питання 1: З чого розпочиналася МПКГБ і яку мету ставила перед собою?
Відповідь: Міжнародна поліцейська корпорація  була створена в 2005 році. Саме тоді групою однодумців була створена міжнародна неурядова організація (non-governmental organization, NGO) і належним чином зареєструвала її Статутні документи в Мінюсті України. На підставі Статуту МПКГБ, організація має власну символіку, назву на українській та англійській мовах, власну форму та структуру персональних  спеціальних громадських звань. Залучаючи до своєї діяльності громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, ми отримуємо унікальний багатогранний інтернаціональний  сплав осіб різних професій та віросповідань, які переймаються проблемами формування сучасного суспільства в області підтримки громадської безпеки. І всі ці різні успішні люди об’єднані єдиним консолідуючим фактором -  створення.  Саме «творити» – девіз нашої організації. Завдяки   своєрідному поєднанню  професійного досвіду та інтелектуального  потенціалу  членів нашої корпорації  ми маємо можливість  надавати підтримку  державі , органам  внутрішніх справ та іншим силовим структурам  у формуванні належного рівня громадської безпеки в Україні та країнах,  в юрисдикціях яких працюють представники організації.  Корпорація свідомо була створена вільною від політики, державного фінансування та належності до будь-якого органу державної влади. І я певен, що можу неголослівно сказати, що діяльність організації  йде на користь як і українській спільноті, так і Україні в цілому.
А тепер щодо назви. Слово «поліція» пішло від старофранцузького «поліції», яке в свою чергу утворилось від латинського «політія», що є латинизацієй грецького «політея». Це слово означає «громадське управління, громадська держава». Крім того в Древній Греції терміном «поллисоос» називали людину, яка «стоїть на варті міста». «Корпорація», в свою чергу,  походить від латинського «corporatio» що значить «об’єднання». Громадська безпека - це сукупність нормальних громадських відносин, що регулюються встановленими нормативно – правовими актами, звичаями   та традиціями, що гарантують достатній рівень особистої безпеки членів суспільства та суспільства в цілому. Результат -  МІЖНАРОДНА ПОЛІЦЕЙСЬКА КОРПОРАЦІЯ ГРОМАДСЬКОЇ БЕЗПЕКИ.
Питання 2: Кажуть, що будь-яка організація в Україні, особливо громадська, створюються між іншим, і з метою перспективної політичної діяльності. Що Ви можете сказати з цього приводу?
Відповідь: Я вже сказав декілька слів з цього приводу, але слід зауважити ще раз: на сьогоднішній день наша корпорація до політики не має ніякого відношення. А далі – час покаже. І, будучи відвертим, вам скажу, що часом, в реалізації своєї статутної діяльності  нам часто бракує права законодавчої ініціативи , і враховуючи, що інтелектуальний та професійний потенціал членів корпорації дає нам змогу створювати та вводити в життя законопроекти, в області нашої профільної діяльності,які б насправді діяли та приносили користь громадянам України, то, можливо, перспектива політичної діяльності буде обговорюватись. В будь-якому разі, ми відкриті до спілкування та готові своїми діями підтримувати закон та порядок в нашій державі.
Питання 3: Хто є членами МП КГБ і які питання з поставлених п`ять років тому вже відпрацьовані і що Ви бачите у своїй роботі на перспективу?
Відповідь:На підставі Уставу, членами організації можуть бути повнолітні резиденти України, особи без громадянства, іноземні громадяни, цілі та життєві позиції яких співпадають з діяльністю МПКГБ(що розділяють та підтримують основи діяльності МПКГБ). Що стосується реального життя, діючими членами корпорації є і державні службовці високого рангу, і співробітники силових  міністерств та відомств, і бізнесмени, лікарі, вчені, викладачі, представники  інших професій. Що ж поєднує всіх цих людей? Все дуже просто-бажання. Бажання змінити цей світ на краще, створити безпечний та гармонійний світ своїм дітям та внукам. Саме спільний світогляд, ентузіазм та конструктивізм  і  є тим міцним фундаментом, що тримає на собі МПКГБ.
Щодо реалізації наших планів за п’ять років  хочу донести до вашого відома наступне.
На сьогодні  наші  офіційні  представники є в 15 державах, де вони виконують  координацію  з місцевими  огранами  влади, громадськими організаціями та силовими структурами з питань  міжнародної громадської безпеки . Багато хто з них є діючими силовиками своїх держав, і в зв’язку з їхньою діяльністю, що спрямована на забезпечення громадської безпеки,  були відзначені спеціальними рангами та званнями.  МПКГБ офіційно уповноважена представляти інтереси в Україні одного з євроінтеграційних напрямків – міжнародної Комісії з адаптації  митного та податкового  законодавства(штаб-квартира Париж, Франція). МПКГБ офіційно уповноважена репрезентувати діяльність Міжурядового НДІ, що зареєстрований та функціонує при ООН(штаб-квартира НДІ в Італії). Троє із членів МПКГБ отримали спеціальний ранг «Верховних Комісарів» цього міжнародного НДІ в Україні, а також спеціальні дипломатичні документи – «safe-conducts», які надають цим членам корпорації дипломатичну недоторканість під час знаходження їх на території країн, які створили цей міжнародний орган(12 країн).  Нажаль, Україна поки що не входить до складу цих держав, та все ще попереду. Крім того, знаходячись  в офіційній переписці, МПКГБ знаходиться в стані отримання консультаційного статусу при таких відомих міжнародних організаціях, як ООН, ОБСЄ та Інтерпол. До речі, від штаб-квартири  Інтерполу(Ліон, Франція)вже прийшла офіційна відповідь, та дані рекомендації стосовно співпраці  організації з українським бюро Інтерполу. Можлива перспектива співпраці буде обговорюватись найближчим часом. Напевне у вас виникає закономірне питання, а що ж власне корисного принесуть ці зміни Україні?  Відповідаю - Міжнародна безпека отримає армію наших високваліфікованих  спеціалістів, в тому числі й звільнених в запас з українських силових структур, але ще здатних приносити користь спільноті. Це криміналісти, багатопрофільні експерти, аналітики, юристи, вчені, які можуть передати свій багатий досвід  молодшому поколінню міжнародної громадськості, а при необхідності –в якості міжнародних експертів приймати участь у громадських конфліктах.  А це все – підняття міжнародного авторитету України та пряма участь у поліпшенні якості міжнародної громадської безпеки.  Крім того, в 2007 році, директор Департаменту міжнародних відносин МПКГБ Олексій Петров закінчив Вищу школу управління, бізнесу та державної політики при аспірантурі післядипломної освіти в США. Направлення підготовки: організація бюджетного та політичного контролю над спеціальними службами. Детально вивчаючи міжнародний досвід в цій області, ми маємо змогу підтримувати науковий зв’язок з Женевським центром з питань організації демократичного контролю над  збройними формуваннями(DCAF), на чому, власне, він і спеціалізується.  Саме на цю тематику Женевський центр опублікував монографію полковника Петрова.
Питання 4: Нині в Україні головний наголос в роботі громадських організацій робиться на регіони. Адже регіональні успіхи завжди приносять добрі плоди й до центру й дають можливість розвиватись справі. Які акценти роботи у представництвах (комісаріатах) МП КГБ?
Відповідь: Результати нашої роботи в регіонах – це тема, яку справді хочеться якомога детально вам розповісти , тому що за кожною виконаною працею наших регіональних комісаріатів стоїть справжнє відношення до країни, де ми проживаємо. І слід відмітити, що все, що вже зроблено і все що продовжують ці люди робити, створюється лише за рахунок власного ентузіазму та  особистого часу. Комісаріат МПКГБ в Миколаївській області, комісар - Толпєєв С.В., акцент роботи - захист інтелектуальної власності та профілактика правопорушень у цій області. Проведено моніторинг безпеки дорожнього руху в місті Миколаєві. За результатами моніторингу підготовлено лист на адресу начальника обласного управління ДАІ. За результатами спільних перевірок проведених з Департаментом інтелектуальної власності напрацьовано матеріали для порушення адміністративних і кримінальних справ за ознаками злочину передбаченого ст.176 КК України.  Тривають перевірки розповсюджувачів неліцензійних (контрафактних) дисків. З січня 2010 року за сприяння співробітників МПКГБ було вилучено близько 6000 піратських дисків з прилавків магазинів м. Миколаєва. За ініціативи та сприяння Миколаївського обласного комісаріату у листопаді поточного року було здійснено перехід на безкоштовне програмне забезпечення з відкритим кодом в Головному управлінні юстиції Миколаївської області. Аналогічна робота була проведена на кількох виробничих підприємствах області.
Комісаріат МПКГБ в Автономній республіці Крим, комісар - Кубіцький Ю.Б., акцент на забезпечення підтримки громадської безпеки та безпеки дорожнього руху, екологічної безпеки, профілактично-просвітницька робота з дітьми та молоддю. Зроблено: відремонтовано майданчик для проведення занять з безпеки дорожнього руху серед школярів у дитячому парку м. Сімферополя; випущена і поширена брошура з безпеки дорожнього руху 25 тисяч примірників; встановлена система відеоспостереження у школі № 7 м. Сімферополя (спонсорська допомога КРО МПКГБ); проведені рейди спільно з Республіканським Комітетом з Природоохрони щодо припинення браконьєрства; створено підрозділи добровільного сприяння ДАІ МПКГБ в Червоногвардійському районі АРК та заходи ДАІ м. Сімферополя, що призвело до значного скорочення смертності на дорогах; проведено спільні рейди з Екологічною прокуратурою Криму з метою припинення фактів забруднення навколишнього середовища; взято участь у 3 заходах 12 відділу МВС Криму з питань протидії корупції в ОВС.
Комісаріат МПКГБ в Одеській області, комісар - Тищенко І.С., акцент - створення кінологічної служби на базі комісаріату для патрулювання спільно з працівниками ОВС МВС України громадських місць. Результати: понад 180 спільних виходів на патрулювання з працівниками ОВС, виявлення нелегальних таксомоторних перевізників (разом з ДАІ, податковою і транспортною інспекціями). За результатами інспекцій проведених представниками МВС України в Одеській області, діяльність комісаріату МПКГБ в області визнана найкращою серед інших громадських організацій України.
І хотілось би відмітити центральний офіс МПКГБ. Спільно з транспортною компанією «Гюнсел» здійснюється безкоштовна автобусне перевезення по території України  членів сімей співробітників ОВС, які загинули при виконанні (на сьогодні – 700 проїзних квитків, більше 3,500 чоловік). Крім того, протягом двох років МПКГБ бере участь в організації Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка у сфері профілактики дорожньо-транспортного травматизму (спільно з ДДАІ МВС України). І я певен, що всі ці дії – є хорошим прикладом внеску нашої корпорації у формування громадської безпеки України.
Питання 5:  Відомо, що будь-які новації й виникнення оригінальних структур, в тому числі й громадських, викликає неоднозначне ставлення до них в суспільстві. Чи відчули Ви на собі відповідну реакцію?
Відповідь: перед тим, як відповісти на поставлене питання, процитую витяг з офіційного звернення прес-служби МВС від 15.01.11. « На днях, а Інтернет виданнях з’явились заяви, що спотворено тлумачать дії міліції відносно забезпечення громадського порядку. При  цьому публікується неправдива інформація, відбувається зміна реальних фактів, а до змісту відомчих документів, що цитується, додають власні твердження». Нажаль, в схожа ситуація сталась із нашою організацією.  Деякі ЗМІ, взагалі не розбираючись в діяльності єдиної по суті в Україні громадської організації, що займається забезпеченням та підтриманням громадської безпеки, дали корпорації негативну оцінку, звинувачуючи в кримінальній діяльності деяких членів МПКГБ, при цьому оперуючи документами, які ніби то пред’явлені були Національним Укрбюро Інтерполу. Їхні негативні дії направлялись не так  на авторитет  організацію, як на МВС України, з представниками якого ми маємо виключно робочі відносини в сфері її Уставної діяльності. І хочу підкреслить, що на мою думку  керівний склад МВС сьогодні – це дійсно високо порядні люди та справжні офіцери, для яких поняття «офіцерська честь» - це не пустий звук. Бажаю їм успіхів в їх нелегкої праці.  На щастя, українці настільки втомились від пустих «фактів» та нових гучних заяв, що не вірять голослівним обвинуваченням. І давайте згадаємо священне Писання «По діям їх судіть їх» - істина, що не потребує додаткових аргументів. Я певен, що українська спільнота правильно розцінить вклад МПКГБ в загальний кошик добрих справ.
Питання 6: Стало відомо, що МП КГБ виступила з ініціативою професійного та правово - юридичного захисту журналістів. Як це відбуватиметься на практиці?
Відповідь: Дуже цікаве питання. Хочу для початку процитувати витяг із матеріалу « Журналістика німфеток та парвеню  » відомого київського журналіста Владислава Сікалова: «Все частіше я чую слова, що немає журналістського мистецтва, що журналістика – це дещо, що до мистецтва немає ніякого відношення, а точніше-паркет, джинса, заказуха. І відсутнє будь-яке загальне журналістське знання, нема ніякої теорії, методики написання текстів. Журналістика не вивчає реальність, не намагається знайти істину, а лише інформує та розважає. Неправдиве, пусте слово, що не означає нічого, крім претензій». Оптимістичною таку думку автора назвати досить важко, та особисто я вірю, що сучасна українська професійна журналістика – в більшості своїй далека від такої сумної істини.  Тому саме в зв’язку з цим ми вирішили виступити з ініціативою до МВС України про створення та реалізацію програми з захисту журналістів від незаконних дій співробітників органів внутрішніх справ. Певен, що ця ініціатива отримає підтримку з боку міністерства, що згодом трансформується в відповідний Меморандум  про співпрацю МПКГБ  та одного  з профільних підрозділів МВС  відносно захисту журналістів від незаконних дій співробітників ОВС. Тому , як Голова Наглядової ради МПКГБ я звертаюсь до всіх журналістів, які переймаються цією проблемою: будь-ласка, прийміть активну участь у створенні та формуванні даного механізму рекомендаціями, порадами, своїми діями – чітка робота даного заходу залежить тільки від нас з вами. І повторюсь, що МПКГБ готова до спілкування стосовно даної теми, і  направить всі свої напрацьовані ресурси, включаючи адміністративний та юридичний, щоб втілити цю ідею в життя.
Ну, і на останок, ми організували контакти по лінії Всесвітньої Організації з Захисту Журналістів. Планується підписати програму спільних дій.  Я впевнений, що ефективність роботи МПКГБ буде ще більш відчуватися на практиці в скорому майбутньому. Якщо з нами Бог, то хто проти нас?